Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

17 października gościliśmy w Oddziale dla dzieci Wiesława Drabika, autora wierszowanych historyjek adresowanych do dzieci. Są to pełne humoru opowieści, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Dodatkowo książeczki są przepięknie ilustrowane i barwne, co niewątpliwie zachęca do ich czytania.
Od kilku lat pan Wiesław odwiedza biblioteki, szkoły i przedszkola w całej Polsce, aby mieć dobry kontakt z czytelnikami. Tak też było i podczas spotkania z najmłodszymi czytelnikami biblioteki w Piszu.
Pisarz bardzo szybko przełamał pierwsze lody w rozmowie z dziećmi, dzięki czemu bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.
Postaram się, żeby było wesoło, bo i moje książki są wesołe i śmieszne – powiedział. I tak właśnie było. Zadawał dzieciom zabawne zagadki. Nagrodami za poprawne odpowiedzi były naklejki i zakładki do książek. Dzieci, które uzbierały ich najwięcej otrzymały nagrodę książkową z dedykacją autora. Mali goście rwali się do odpowiedzi, nie było pytania, które pozostałoby bez głośnego odzewu.

Przez cały czas trwania spotkania panowała bardzo miła atmosfera. Sympatyczny pisarz wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadawane przez dzieci pytania i oczywiście rymował. Ma do tego wyjątkowy talent. Na koniec wizyty w bibliotece dzieci podziękowały Panu Wiesławowi wręczając kwiaty. Każde dziecko mogło zakupić książeczkę oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem.