15 czerwca odbyło się w bibliotece podsumowanie konkursu literacko-plastycznego pt. "Skarpetkowe historie". Celem konkursu było zachęcenie naszych czytelników do czytania książek autorki Justyny Bednarek i własnej pracy twórczej, czyli napisanie własnych historii skarpetkowych i wykonanie książki bez pomocy technik drukarskich.

Komisja w składzie:

1. Katarzyna Sawicka - Dyrektor Biblioteki
  2. Małgorzata Podsiad - Kustosz
  3. Joanna Stanulewicz - Starszy bibliotekarz

dokonała oceny nadesłanych prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami.

Na konkurs nadesłane zostało 6 prac. Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę następujące kryteria:

• samodzielność wykonania pracy
  • wartość merytoryczną - treść opowiadania
  • wartość estetyczną - staranność wykonania pracy
  • wartość artystyczną - pomysłowość w wykonaniu książki

Decyzją komisji w każdej grupie wiekowej przyznano I, II, III miejsce i nagrodę główną, z zastrzeżeniem przyznania nagród dodatkowych.

W grupie wiekowej klas I

I miejsce - Klasa I B ze szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu za książkę "Niesamowite historie skarpetek"

W grupie wiekowej klas II

I miejsce -Klasa II B Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Piszu za ksiażkę "Gdzie podziały się skarpetki II b?"

I miejsce - Klasa II Szkoły Podstawowej w Hejdyku za książkę "Przeżycia prawych i lewych skarpetek"

II miejsce - Klasa II A Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu za książkę "Historie przypadkowych skarpetek"

III miejsce - Klasa II Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Piszu za książkę "Opowieści klasy 2 o 14 + 1 skarpetkach".

W grupie wiekowej klas III

I miejsce - Klasa III A i Klasa III B Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II za książkę "Niezwykłe historie dziesięciu skarpetek"

Nagrodę główną:

Zaproszenie na warsztaty literacko-plastyczne, które poprowadzi Justyna Bednarek autorka "Przygód o skarpetkach" - 20 października 2022 roku

• Klasa II Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Piszu za książkę "Gdzie podziały się skarpetki II b?"
  • Klasa II Szkoły Podstawowej w Hejdyku za książkę "Przeżycia prawych i lewych skarpetek"

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i gratulujemy wyobraźni twórczej.