11 grudnia gościliśmy aktorów Teatru Maska z Krakowa, którzy przedstawili spektakl pt. "Świąteczny dar - magia i czar" dla najmłodszych czytelników. Jest to pouczająca opowieść o marzeniach, odwadze i przyjaźni, osadzona w bajecznej, zimowej scenerii. Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa wyglądania przez okno w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja? Wtedy pojawia się uczucie niepewności, czy byliśmy wystarczająco grzeczni, żeby dostać prezenty. Ta mądra historia zmusza nawet najbardziej sceptycznego widza do refleksji nad sobą i swoim postępowaniem. Miś i jego przyjaciele zabrali najmłodszych w wyprawę pełną przygód i odkryć by sprawdzić czy Mikołaj istnieje? Zabawne perypetie głównych bohaterów nie pozwoliły dzieciom się nudzić.

W Pracowni Świętego Mikołaja

Opowieści o Pracowni Świętego Mikołaja, już tradycyjnie w grudniu najmłodsi czytelnicy słuchają podczas spotkań w bibliotece. Gdy zbliża się grudzień, w warsztacie Świętego Mikołaja praca wre. Mikołaj wraz z elfami przygotowuje prezenty, które już niedługo powiezie w saniach do grzecznych dzieci. W bibliotecznej pracowni dzieci również brały udział w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Podczas spotkania układały listy oraz robiły pierniczki. Na zakończenie rysowały swoje życzenia na najdłuższym liście do Mikołaja i otrzymały słodki prezent.