Ferie w bibliotece

Tegoroczne ferie odbyły się pod hasłem pt. "W karnawale różne bale".  Spotkania z bohaterami ulubionych książek sprawiły, że dzieci świetnie bawiły się w bibliotece.

W pierwszych dniach ferii dzieci były z Wizytą u Babci i Dziadka. Słuchały opowiadań i rozmawiały o swoich relacjach z dziadkami i o tym jak wspólnie spędzają czas. Przygotowały dla swoich babć i dziadków upominki.

W Mroźnej Krainie Śniegu nie zabrakło zabaw z Elzą i Anną oraz Olafem. Muzyczne zabawy rozweseliły nawet nieśmiałych. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały bohaterów bajki.

Zaczarowany Świat Disneya to wyjątkowe spotkanie i zabawy z najbardziej ulubionymi postaciami filmowej animacji "Krainy Lodu", Królewny Śnieżki, "Kopciuszka" i "Kubusia Puchatka".

Bal z Basią sprawił dzieciom dużo radości. Były tańce i zabawy z paskami. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom uczestnika balu.

W Maskolandii propozycja zabawy i pomysły na karnawałowe maski bardzo podobały się dzieciom. Wykonały je własnoręcznie i zaprezentowały w bibliotecznej fotoramce.

Dzieci uwielbiają zwierzęta, lubią je udawać i o nich słuchać. Podczas zabawy w Krainie Zwierząt przypomnieliśmy najpopularniejszych bohaterów z książek i filmów.

Odbył się także Wielki Bal Karnawałowy poprowadzony przez animatorów Teatru "Maska" z Krakowa, którzy w interesujący sposób zachęcali dzieci do zabawy. W rytmie muzycznych hitów odbyły się konkursy i tańce. Wszyscy uczestnicy balu wspaniale bawili się w kolorowych kostiumach, w bajecznej scenerii biblioteki.

W Smerfowej Wiosce wszyscy spędzili miłe chwile. Były konkursy i zabawy z ulubionymi smerfami.  Smerfastyczną przygodę zakończył pokaz prac rysunkowych.

Na zakończenie ferii zimowych dzieci bawiły się na Królewskim Zamku. W bajkowym królestwie mogli stać się Królem, Królową, Księżniczką czy Rycerzem. Każde z dzieci musiało wykazać się odwagą, znajomością dobrych manier i przygotować odpowiedni strój na bal.