Ferie w bibliotece

Tegoroczne ferie odby艂y si臋 pod has艂em pt. "W karnawale r贸偶ne bale".  Spotkania z bohaterami ulubionych ksi膮偶ek sprawi艂y, 偶e dzieci 艣wietnie bawi艂y si臋 w bibliotece.

W pierwszych dniach ferii dzieci by艂y z Wizyt膮 u Babci i Dziadka. S艂ucha艂y opowiada艅 i rozmawia艂y o swoich relacjach z dziadkami i o tym jak wsp贸lnie sp臋dzaj膮 czas. Przygotowa艂y dla swoich bab膰 i dziadk贸w upominki.

W Mro藕nej Krainie 艢niegu nie zabrak艂o zabaw z Elz膮 i Ann膮 oraz Olafem. Muzyczne zabawy rozweseli艂y nawet nie艣mia艂ych. Na zako艅czenie zaj臋膰 dzieci wykona艂y bohater贸w bajki.

Zaczarowany 艢wiat Disneya to wyj膮tkowe spotkanie i zabawy z najbardziej ulubionymi postaciami filmowej animacji "Krainy Lodu", Kr贸lewny 艢nie偶ki, "Kopciuszka" i "Kubusia Puchatka".

Bal z Basi膮 sprawi艂 dzieciom du偶o rado艣ci. By艂y ta艅ce i zabawy z paskami. Na zako艅czenie ka偶de dziecko otrzyma艂o dyplom uczestnika balu.

W Maskolandii propozycja zabawy i pomys艂y na karnawa艂owe maski bardzo podoba艂y si臋 dzieciom. Wykona艂y je w艂asnor臋cznie i zaprezentowa艂y w bibliotecznej fotoramce.

Dzieci uwielbiaj膮 zwierz臋ta, lubi膮 je udawa膰 i o nich s艂ucha膰. Podczas zabawy w Krainie Zwierz膮t przypomnieli艣my najpopularniejszych bohater贸w z ksi膮偶ek i film贸w.

Odby艂 si臋 tak偶e Wielki Bal Karnawa艂owy poprowadzony przez animator贸w Teatru "Maska" z Krakowa, kt贸rzy w interesuj膮cy spos贸b zach臋cali dzieci do zabawy. W rytmie muzycznych hit贸w odby艂y si臋 konkursy i ta艅ce. Wszyscy uczestnicy balu wspaniale bawili si臋 w kolorowych kostiumach, w bajecznej scenerii biblioteki.

W Smerfowej Wiosce wszyscy sp臋dzili mi艂e chwile. By艂y konkursy i zabawy z ulubionymi smerfami.  Smerfastyczn膮 przygod臋 zako艅czy艂 pokaz prac rysunkowych.

Na zako艅czenie ferii zimowych dzieci bawi艂y si臋 na Kr贸lewskim Zamku. W bajkowym kr贸lestwie mogli sta膰 si臋 Kr贸lem, Kr贸low膮, Ksi臋偶niczk膮 czy Rycerzem. Ka偶de z dzieci musia艂o wykaza膰 si臋 odwag膮, znajomo艣ci膮 dobrych manier i przygotowa膰 odpowiedni str贸j na bal.